Najwyższe budynki świata

Budownictwo to nie tylko wznoszenie domów, budowa mieszkań czy obiektów handlowych, jak np. supermarkety. Najwyższe budynki świata  Budownictwo ma również w sobie coś magicznego, bo jak inaczej można nazwać te istne cuda budownictwa, które zostały wzniesione w różnych częściach świata. Wszyscy podziwiamy budowniczych piramid egipskich. Nie możemy oderwać wzroku od kompleksu świątynnego w Kambodży – sceneria przypomina nam świat filmów przygodowych lub miejsce jak z innej planety. Najwyższe budynki świata  Widok Manhattanu w Stanach Zjednoczonych zapiera nam dech w piersiach.

Dlaczego tak się dzieje? A to za sprawą dotykających niemal chmur wieżowców. Hongkong słynie z futurystycznych, budynków ze szkła sięgających niemal linii nieba – kto tam był przynajmniej raz, podobnie jak w Szanghaju, wie, że dzisiejsze budownictwo to także swego rodzaju sztuka, czynienie rzeczy niemożliwych możliwymi. A jakie są najwyższe budynki świata? Numer jeden to znajdujący się w Dubaju, na terenie Zjednoczonych emiratów Arabskich, Burdź Chalifa mierzący 828 m wysokości. Na drugim miejscu plasuje się znajdujący się w Mekkce, na terenie Arabii Saudyjskiej, Babraj Al. Bait, pnący się na wysokość aż 601 m wysokości. Najwyższe budynki świata  Trzecie miejsce w światowym rankingu zajmuje znajdujący się w Tajnej na Tajwanie wieżowiec Taipei 101, którego wysokość to 509 m wysokości.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Kolory ścian odgrywają ważną rolę w codziennym życiu. Tak samo odpowiednie ułożenie mebli jest istotne jeśli chodzi o poczucie swobody w domu. Nie można nie wspomnieć o dekoracjach i dodatkach, które niewątpliwie umilają mieszkanie. Jeśli nie wiesz, w jaki sposób sprawić, aby mieszkanie w domu stało się jeszcze przyjemniejsze, to odpowiedź znajdziesz na tej stronie. Warto zgłębiać taką wiedzę, bowiem może ona się okazać niezbędna w codziennym funkcjonowaniu i naprawdę ułatwić takie kwestie jak remont mieszkania czy urządzanie domu, do którego właśnie się wprowadzamy. Każdy może znaleźć coś, co go zainteresuje i będzie niezwykle przydatne w codziennych obowiązkach i działaniach. Dlatego warto czytać jak najwięcej w tej tematyce! Fototapeta do kuchni
Wnętrza – temat, który od dawna mnie interesował. Stworzyć niepowtarzalny i niebanalny klimat w domu – to jest to! Jesli chodzi o wnętrza, to zawsze miałam sto pomysłow na minutę. Teraz dzielę się nimi z czytelnikami mojego bloga. Masa inspiracji, fotografii i porad – to właśnie znajdziesz na moim blogu. Serdecznie zapraszam – z pewnością znajdziesz tam mnóstwo bardziej i mniej szalonych moich pomysłów. Dodatkowo znajdą się również inspiracje z "różnych stron świata i internetu". Myślę, że niejedna osonba może znajdzie coś tam ciekawego dla swojego domku. Przybywajcie i korzystajcie! Serdecznie zapraszam.
Sonda

Jaki styl preferujesz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...